DARBELİ KIRICILAR

Darbeli kırıcılar kategorisinden temsilcisi olduğumuz KPI-JCI,TELSMITH,FAM,MCCLOSKEY firmalarının ürün çeşitlerini ve detaylı bilgilerine ulaşmak için lütfen logolara tıklayınız.

Primer ve Sekonder kırma kademesinde kullanılan bu aletlerde kırma işlemi basınçtan ziyade darbe zorlaması ile gerçekleşir. Serbestçe düşen cevher parçasına döner çekiçler vasıtasıyla uygulanan darbe kuvveti, cevher içinde gerilmelere ve kısa sürede parçalanmaya neden olmakta ve bu kuvvetler parçaların kırıcı plakalara çarptırılmasıyla daha da arttırılmaktadır.

Basınçla kırılan parçalardaki iç gerilmeler daha sonra çatlamalara neden olurlar, darbe ise ani kırılmaya neden olur ve parça içinde gerilme bırakmaz.
Bu özelliklerinden dolayı darbeli kırıcılar metal madenciliğinden çok maden ocaklarında uygulama alanı bulmaktadır.Darbeli kırıcılar ,en sert taşları istenilen boyuta getirmek için en çok tercih edilen kırıcılardandır. çeneli kırıcılara göre daha ince malzeme elde etmek için tercih edilebilir.
Ayrıca diğer bir avantajları kübik yapıda ürün vermesidir.Diğer özelliği ise aşınan parçaları değiştirilebilir olması ve bu parçalar değiştirildiğinde kırıcının ömrünü uzatmasıdır. Hidrolik açılır gövdesi sayesinde bakımları kolaylıkla yapılabilir.

Ürünler ile ilgili detaylı bilgi ve görseller için temsilcisi olduğumuz firmaların logolarına tıklayarak ulaşabilirsiniz.