DİK MİLLİ KIRICILAR

Dik milli kırıcılar kategorisinden temsilcisi olduğumuz KPI-JCI,OSBORN,MCCLOSKEY firmalarının ürün çeşitlerini ve detaylı bilgilerine ulaşmak için lütfen logolara tıklayınız.

Dik milli kırıcılar, hem sekonder, hem de tersiyer amaçlı kullanılırlar. Bu kırıcılar tamamen çarpma ile kırma yaptıkları için üretimleri kübik ve çok kalitelidir. Dik milli kırıcılar, gövde ve düşey milde bulunan rotordan oluşurlar. Gövdenin içi komple sabit astarlarla kaplıdır. Rotora ise bıçaklar monte edilmiş durumdadır. Kırma işlemini; hızlı devri (1000-1500 devir/dakika) sayesinde malzemeyi astarlarla ve birbirlerine çarptırarak gerçekleştirmektedir. Üçüncül aşamada, Tersiyer darbeli kırıcılara alternatif olarak en çok kullanılan kırıcı türüdür.

Orta irilikteki sert-aşındırıcı ocak ve dere malzemesini kırarak kum ve mıcır elde etmek ve konik kırıcıdan çıkan yassı malzemeyi kübikleştirerek ıslah etmek için kullanılan tersiyer kırıcılardır.Beslenen malzeme statorun çeperinde taşların oluşturduğu duvara(rock on rock) ve/veya çevredeki anvillerle örslere çarptırılarak kırılır.

Ürünler ile ilgili detaylı bilgi ve görseller için temsilcisi olduğumuz firmaların logolarına tıklayarak ulaşabilirsiniz.