KÖMÜR KIRICILAR

Yatay ve paralel eksenler etrafında zıt yönlerde dönen iki silindirden ibarettir. Kırılacak parça bu iki tambur arasına girerek baskı zorlaması ile kırılır. Çeşitli tiplerde imal edilmekle birlikte günümüzde en çok tamburlardan biri sabit diğeri ise kayabilen yataklar üzerinde dönen “ yaylı tip “ tercih edilmektedir. Modern merdaneli kırıcılar iki merdane milinden ayrı ayrı tahrikle çalışır. Silindirler birbirine aksi yönde ayrı motorlar vasıtası ile döndürülür. İkili veya üçlü setler halinde silindirlerden oluşan çok tamburlu (multi–roll) merdaneler de yapılmakla birlikte modern tesislerde genellikle çift tamburlar kullanılmaktadır.

Yüksek tonajlı  ürün işlemek için tasarlanmıştır. Mineral elekleri gerekli malzeme çıkış boyutuna bağlı olarak iki şekilde çalışmak üzere konfigüre edilebilir.

Merdaneli kırıcılar, tamamen sıkıştırarak kırma yaparlar. Birbirine ters istikamette dönen iki tamburdan oluşurlar. Arasına aldığı malzemeyi iki tambur arasında sıkıştırarak kırma yaptığı için, üretimleri yapraksıdır ve darbeli kırıcılara kıyasla daha az toz üretirler.Yüksek tonajlı  ürün işlemek için tasarlanmıştır. Mineral elekleri gerekli malzeme çıkış boyutuna bağlı olarak iki şekilde çalışmak üzere konfigüre edilebilir.

Ürünler ile ilgili detaylı bilgi ve görseller için temsilcisi olduğumuz firmaların logolarına tıklayarak ulaşabilirsiniz.