MADENCİLİK | AGREGA

Ürünler ile ilgili detaylı bilgi ve görseller için temsilcisi olduğumuz firmaların resimlerine tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Turbo Makina Ltd; ASTEC , KPI-JCI, TELSMITH, OSBORN, FAM ve CDE firmalarının Türkiye temsilciliğini yapmaktadır. Ürün yelpazesinde madencilik sektöründe tüm kırma-eleme-yıkama uygulamaları için, çeneli – darbeli – konik – dik milli – kömür kırıcılar, değirmenler, yatay ve meyilli elekler, siklonlu ince malzeme yıkama üniteleri, spiraller, kütüklü yıkayıcılar(logwasher), blademill’ler bulunmaktadır.

Telsmith ürünlerinde büyük ya da küçük çaptaki bütün kırma işlemleriniz için uygun bir kırıcı mutlaka vardır. Telsmith çeneli kırıcılar her türlü birincil kırma işlemleri için uygun kırma ekipmanları sunar. Konik kırıcıları farklı boyut ve yapılarda her türlü işlem için uygundur. Darbeli kırıcılar farklı uygulamalar için farklı tiplerde üretilmiştir. Tek rotorlu Primer Darbeli Kırıcılar esas olarak aşınmaya sebep olmayan veya çok düşük aşınmalara sebep olan malzemeler için kullanılırlar. Yatay Milli Darbeli Kırıcılar, sekonder ve tersiyer kırma işlemleri için tasarlanmıştır. Bu makinelerle, çok büyük oranlı redüksiyon ve kübik ürünler elde edilir. Dikey Milli Kırıcılar, yüksek oranlarda kübik üretim yapar ve güvenli bir gradasyon sağlarlar. Her türlü ince kırma operasyonuna imkan verirler. Bakım kolaylığı ve düşük işletim masrafları ek faydalar arasında sayılabilir.

Elekler tek, çift ve üç katlı yapıları, değişik boyutları ile farklı eleme ihtiyaçlarını karşılayacak kalitedelerdir. Ağır hizmet tipi ve normal hizmet tipi olmak üzere pek çok ihtiyaca karşılık verirler. Eğimli, titreşimli, standart ve kombine eleme sistemleri gibi farklı tip elekler mevcuttur.

Çift veya üç katlı oval hareketli yatay ve eğimli elekler 5’x14’ ile 8’x20’ arasında değişen boyutları, çabuk değişebilen hız, uzunluk ve açı sayesinde verimli eleme sağlar. Elekler yatay ve eğimli elek tasarımını birleştirerek maksimum verimlilikte eleme sağlar.

Yıkama ve geri kazanım tesisi sayesinde kırıcıdan çıkan ince kum, yıkama ve geri kazanma işleminden sonra hazır karışımlı beton ve harmanlama tesislerinde kum ihtiyacını karşılayacaktır. Sistemler malzeme boyutlarına göre çeşitlidir ve kalitesi tartışılmazdır. Zorunlu zemin şartlarına uygun ağır hizmet tipi opsiyonları, ve mobil ve sabit tesis seçenekleri olup bakım masrafları düşüktür.

Malzeme işleme endüstrisi için sağlam ve güvenilir mobil kırıcılar sunuyor. Çeneli kırıcılar , darbeli ve konik kırıcılar , yüksek performanslı   birincil , ikincil ve üçüncül kırma uygulamalarında ürün azaltılması en verimli düzeye ulaşmak için olağanüstü dayanıklılık ile verimliliği birleştirir.

Major-Wire Flexmat yüksek performanslı, birbirinden bağımsız, kendi kendini temizleyen elek telleri, eleme sistemine yeni bir soluk getirmiştir. Flex-Mat elek telleri poliüretan sistem ile tel sisteminin en iyi şekilde birbirine uygun halde kullanılarak, geleneksel örme elek tellerinden veya poliüretan elek yüzeylerinden çok daha yüksek performanslı, uzun ömürlü, yüksek kaliteli elek telleridir.

Yeraltı madencilik ekipmanları üretiminde 40 yıllık tecrübeye sahip DUX MACHINERY özellikle 12 ton’dan 55 tona kadar taşıma kapasitesine sahip yeraltı kamyonları, AN-FO kamyonu, personel taşıyıcı gibi diğer yeraltı ekipmanlarının da önde gelen üreticisidir.

Maden işletmeleri, çimento fabrikaları, enerji santralleri, kimya, gübre, kireç ve alçı tesislerinde kullanılan stacker-reclaimer stoklama tesisleri üretiminde 100 yıllık tecrübeye sahibtir. Ayrıca limanlarda kullanılan dökme, yük boşaltma ve yükleme sistemleriyle de dünyada sayılı üreticiler arasında yer almaktadır.

Multotec , önde gelen metalurji ve mühendislerden oluşan bir ekiple mineral işleme uygulamalarında 40 yılı aşkın tecrübeye sahiptir. Dünya genelinde 6 kıtada bulunan Multotec ekipmanları, son teknoloji, tasarım ve üretim yeteneklerine göre Kempton Park’ta bulunan 43 000 m2’lik  tesislerinde üretilmektedir. Dünyanın önde gelen maden işleme çözümleri sağlayıcılarından biri olarak ünümüze ek olarak, ürünler ayrıca enerji üretimi, proses suyu arıtma ve kimyasal / petrokimya endüstrilerinde de kullanılmaktadır.

İNŞAAT

Ürünler ile ilgili detaylı bilgi ve görseller için temsilcisi olduğumuz firmaların resimlerine tıklayarak ulaşabilirsiniz.

American Augers Inc yeraltı projeleri için tasarım harikası delme makineleri, yönlü sondaj makineleri ve sıvı/çamur sistemleri üretmektedir. American Augers bu konuda dünyanın lider üreticilerinden biridir.Makine parçaları , römork veya kızak monte yapılandırmaları sunuyoruz. Her matkap, uzun çalışma ömrünü korumak için azami beygir gücü, yeteneği ve çok yönlü kullanım için tasarlanmıştır.

OLDENBURG Yeraltı madencilik ve tünel inşaatı işlerinde kullanılan Jumbo Drill / Patlatma için delik açma makinesi üretmektedir.
Kuzey Amerika’da %75 pazar payına sahip olan OLDENBURG Amerika’daki 2 ayrı fabrikada üretilen tek, çift ve üç boom lu ağır hizmet tipi jumbolarda yüksek frekanslı özel (patentli) tabancalar kullanılmaktadır.
Jumboların basit dizaynı, kullanım kolaylığı ve zor şartlarda dayanıklılık sağlaması yüksek pazar payının önemli nedenlerindendir.

Gücü ve sadeliği bir arada tutan konsepti ile  Forklift Serisi diğerlerinin çok önünde.  Ağır ekipmanlar sektöründe deneyimli bu makineler için ayırt edici özellikleri düşük bakım masrafları ile ön plana çıkmasıdır.

Power Test, dinamometrelerin tasarımı, üretimi ve satışı, ağır ekipman test sistemleri ve ilgili veri toplama ve kontrol sistemlerinde endüstri lideridir. 40 yılı aşkın bir süredir, Power Test, altı kıtada 90’ın üzerinde ülkede madencilik, petrol & gaz, enerji üretimi, denizcilik, kamyon taşımacılığı, inşaat, demiryolu ve askeri pazarlardaki imalatçılara, yeniden inşa tesislerine ve distribütörlere özel test ekipmanları sağlamaktadır.