Firmalar

FAM

Sektör: Madencilik, Agrega, Çimento

Ekipmanlar: Kırıcılar, Stacker, Reclaimer, Gemi Boşaltma sistemleri, Besleyiciler, Transfer Sistemleri

FAM, maden işletmeleri, çimento fabrikaları, enerji santralleri, kimya, gübre, kire ve alçı fabrikalarında dökme yüklerin taşınması, depolanması ve limanlarda yüklenmesi için stacker/reclaimer depolama ekipmanları ve gemi yükleme sistemleri üretiminde 100 yıllık tecrübeye sahiptir.

Ayrıca büyük kapasiteli mobil ve sabit kırma tesisleri ile bager tip döner kepçeli ekskavatör üretimleriyle de dünyanın sayılı üreticileri arasında yer almaktadır.

Darbeli Kırıcılar

Primer ve Sekonder kırma kademesinde kullanılan bu aletlerde kırma işlemi basınçtan ziyade darbe zorlaması ile gerçekleşir. Serbestçe düşen cevher parçasına döner çekiçler vasıtasıyla uygulanan darbe kuvveti, cevher içinde gerilmelere ve kısa sürede parçalanmaya neden olmakta ve bu kuvvetler parçaların kırıcı plakalara çarptırılmasıyla daha da arttırılmaktadır.

Devami..

Çeneli Kırıcılar

Birincil kırıcılar ağır iş makinaları olup, inşaat ve maden ocağından gelen iri boyuttaki cevher parçalarını ikincil kırıcılara verebilecek uygun tane boyuna kadar kırmak amacıyla kullanılırlar. Birincil kırıcılar, bir ızgara kullanılarak veya kullanılmadan, açık devre halinde kullanılırlar.

Devami..